Koszyk 0
0.00

Blog

Odchudzanie rozpocznij od higieny. Dozownik do mydła zamiast mydła w kostce!


Jednym z podstawowych elementów wyposażenia toalety publicznej jak i coraz częściej łazienek domowych jest dozownik do mydła. Przed wyjściem z toalety najważniejsze jest umycie rąk – umycie dokładne przy użyciu odpowiednich preparatów do mycia. Mydła w kostce i zwykłe, plastikowe pojemniki na nie odchodzą do przysłowiowego lamusa.

dozownik do mydła gojo

Dozowniki do mydła stają się coraz bardziej modne ze względu na ich funkcjonalność i praktyczność jak również stylowy wygląd. Cztery sposoby uruchamiania tego typu dozowników to: pierwszy, podstawowy uruchamianie manualnie poprzez przycisk, drugi to za pomocą dźwigni. Coraz bardziej popularne na rynku są rozwiązania bezdotykowego dozowania mydła, a także dozowniki łokciowe. Atutem tych dwóch ostatnich jest możliwość zachowania 100 %-owego standardu higieny.

Wśród szerokiej oferty na rynku wyróżnia się:
– dozowniki do mydła w płynie,
– dozowniki do płynu dezynfekcyjnego,
– dozowniki do pasty BHP,
– dozowniki do żelu do mycia rąk.

Wybór odpowiednich zależy od tego jak często dana łazienka jest wykorzystywana i przez jakich użytkowników.

Różnego typu akcesoria łazienkowe w tym dozowniki do mydła szczególnie przydatne są w publicznych obiektach takich jak np.: szkoły, szpitale, przychodnie medyczne, gabinety lekarskie, lokale gastronomiczne, zaplecza lub pomieszczenia socjalne oraz higieniczno- sanitarne w różnego rodzaju zakładach przemysłowych i szeregu innych. Pojemniki na mydło, które używa się w obiektach publicznych lub prywatnych mieszkaniach montuje się na ścianach lub podblatowo. Zazwyczaj dozowniki do mydła mocowane są przy pomocy niezawodnej taśmy klejącej. Często jednak ich producenci dają szansę na przykręcenie dozownika do ściany. Każdy typ montażu jest prosty i można go sprawnie dokonać.

dozownik mydła gojo

Wśród producentów akcesoriów wykorzystywanych w łazienkach, toaletach domowych i publicznych swoje szczególne miejsce zajmuje marka GOJO. Dozowniki do mydła GOJO dostępne są na rynku w dwóch wariantach. Można zakupić takiego typu produkty elektroniczne lub manualne. Każdy z nich z kolei występuje w kilku systemach. W systemie LTX™ i systemie TFX™ urządzenia działają elektronicznie. Są to niezawodne i higieniczne  bezdotykowe dozowniki do mydła, znane i docenione na całym świecie ze względu na swoją praktyczność. Mają baterie, które dołączane są do dozownika w oryginalnym składzie. LTXTM są elektronicznymi dozownikami o najnowszej generacji. Z kolei system ADX™ i system FMX™ reprezentują dozowniki manualne.

Oprócz typowego mydła w kostce i płynie na rynku coraz częściej pojawia się mydło w pianie. Stworzono dla niego specjalny dozownik do mydła w pianie. Wielu jego użytkowników podkreśla niezwykłą praktyczność oraz higieniczność tego typu produktów. Co więcej takie urządzenia charakteryzują się dużą pojemnością. Dzięki temu możliwe jest rzadsze uzupełnianie mydła i większa oszczędność. Dozowniki do mydła tworzone są z materiałów odpornych na uszkodzenia mechanicznie. Gwarantują przy tym wysoki poziom estetyki i stylu. Przeznaczone są nie tylko do typowych łazienek publicznego użytku, lecz również nowoczesnych domowych łazienek o różnorodnym wystroju ich wnętrza.