Koszyk 0
0.00

 


Usługi pogrzebowe we Wrocławiu

Usługi pogrzebowe we Wrocławiu

Najsmutniejszą uroczystością dla większości osób jest niewątpliwie pogrzeb najbliższej osoby. Choć w różnych religiach istnieją różne tradycje związane z chowaniem zmarłych, to niemal wszędzie ceremoniom pogrzebowym towarzyszy rozpacz, a także wiara w nieśmiertelność duszy. W religii chrześcijańskiej od stuleci zmarłych zwykle chowało się w ziemi, w trumnach, na niewielkiej głębokości. W ostatnim czasie zauważalna jest tendencja kremacji zwłok, kiedyś była charakterystyczna raczej dla wyznawców hinduizmu.

Jak widać globalizacja dotarła już do zakładów pogrzebowych. Wymieszanie się kultur i tradycji różnych religii prowadzi do powstawania nowych obrządków. Również w u nas coraz większa liczba osób przy spisywaniu testamentu wyraża wolę, by po ich śmierci ciała zostały skremowane i w urnie złożone do grobu. Tego typu usługi świadczy np. Styks Dom Pogrzebowy, firma która bez przerwy bada rynek i stara sie zaspokoić wszelkie potrzeby jakie się pojawiają. Pomimo zwiększającej się popularności kremowania ciał zmarłych, nadal niewiele zakładów pogrzebowych świadczy takie usługi.

Nowatorską usługą, o którą coraz częściej pytają klienci jest również powierzanie opieka nad grobami najbliższych. Jest to związane w dużej części z wyjazdami zarobkowymi Polaków. Brak możliwości przyjazdu do kraju przez długi czas byłby powodem zaniedbania i powolnego niszczenie grobów. By do tego nie doszło można zlecić firmie pogrzebowej prace przy czyszczeniu i konserwacji. Łatwo zauważyć, że zmianom ulega nie tylko charakter pogrzebów, lecz również i zakładów pogrzebowych. Obecnie dziedzina ich działania to już nie jedynie pogrzeby, lecz także organizacja styp oraz sprawowanie opieki nad grobami klientów.

713441197
ul. Pawła Włodkowica 35 50-072 Wrocław
8971613956
932085549
  • Usługi pogrzebowe we Wrocławiu
  • Usługi pogrzebowe we Wrocławiu
  • Usługi pogrzebowe we Wrocławiu
  • Usługi pogrzebowe we Wrocławiu
  • Usługi pogrzebowe we Wrocławiu