Koszyk 0
0.00

 


Prywatna Praktyka Lekarska – dla Serca. Badania wysiłkowe EKG

Prywatna Praktyka Lekarska – dla Serca. Badania wysiłkowe EKG

Schorzenia układu sercowo-naczyniowego są zazwyczaj przyczyną milionów zgonów na świecie. Liczba chorych w wielu krajach, w tym w szczególności w krajach wysoko rozwiniętych ciągle rośnie. Wpływ na wystąpienie chorób kardiologicznych ma w szczególności tryb życia, który współcześnie oparty jest w głównej mierze na nieodpowiedniej diecie i stresie. Co zrobić, jeśli zauważamy u siebie czy też bliskich nam osób nieprzyjemne objawy ze strony serca?

Rzecz jasna najlepiej jest zapisać się do specjalisty. Jeśli chcemy udać się do lekarza nieodpłatnie, inaczej mówiąc w ramach ubezpieczenia NFZ, koniecznością jest w pierwszej kolejności zgłoszenie się do lekarza ogólnego, który powinien wystawić skierowanie do kardiologa. Błyskawicznie i bez skierowania można dostać się na wizytę prywatną, wówczas rzecz jasna trzeba uiścić opłatę za konsultację i ew. badania

Na wizycie u lekarza na pewno zostaną wykonane najważniejsze badania kardiologiczne. Ekg serca to badanie, które jest przeprowadzane już podczas pierwszej wizyty. Nie jest to jednakże badanie serca, które faktycznie mówi wiele. Raczej wlicza się je do tych podstawowych, które są wstępem do innych badań. Jeżeli u pacjenta stwierdzi się jakieś niepokojące objawy związane z pracą mięśnia sercowego, wówczas jest on wysyłany na badanie metodą holtera wrocław. Badanie to opiera się na założeniu holtera, który przez następne 24h rejestruje tryb pracy mięśnia sercowego. Oprócz tego pacjent może być także wysłany na wysiłkowe badanie serca.

Nie ma znaczenia, na jakie badanie będzie wysłany pacjent, pozwoli ono na postawienie diagnozy, a także na dobranie dobrego postępowania leczniczego, jeżeli naturalnie będzie ono konieczne. Holter ekg, jak również badanie wysiłkowe są badaniami bezbolesnymi, które przeprowadza się w warunkach gabinetowych. W sytuacji skorzystania z badań w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia nie trzeba za nie płacić, jednak przeważnie trzeba liczyć się z wydłużonym czasem oczekiwania. Jeśli pacjent woli zapisać się na badania prywatnie, w takiej sytuacji musi liczyć się z wydatkami. Tym sposobem jednak może otrzymać szybką diagnozę i sprawne wprowadzenie leczenia.

poznaj fakty dlaserca.pl
603049459
ul. Kamieńskiego 225/1U 51-124 Wrocław
  • Prywatna Praktyka Lekarska – dla Serca. Badania wysiłkowe EKG
  • Prywatna Praktyka Lekarska – dla Serca. Badania wysiłkowe EKG
  • Prywatna Praktyka Lekarska – dla Serca. Badania wysiłkowe EKG
  • Prywatna Praktyka Lekarska – dla Serca. Badania wysiłkowe EKG