Koszyk 0
0.00

Blog

Czego nie wolno podczas stosowania diety Gersona?


Jeśli dieta Gersona ma przynieść spodziewane efekty prozdrowotne, trzeba koniecznie przestrzegać nie tylko jej zasad co do doboru spożywanych produktów i ich przygotowania przed zjedzeniem, ale także i zapoznać się z produktami, które podczas stosowania diety są zakazane. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że dieta pozwoli nam pozbyć się toksyn z organizmu i jednocześnie odżywi go.

Dieta Gersona a sól
Dr Gerson, który opracował innowacyjny sposób leczenia raka i chorób przewlekłych, był zdania, że tego rodzaju schorzenia wynikają z zaburzeń równowagi sodowo-potasowej w ludzkim organizmie. By tę równowagę przywrócić, konieczne jest ograniczenie sodu przy jednoczesnym zwiększeniu ilości produktów bogatych w potas w diecie. Stąd też dieta Gersona wyklucza sól kuchenną, która jak wiadomo dostarcza do naszego organizmu przede wszystkim sód. W diecie Gersona zakazana jest nie tylko sól, ale także różne jej zamienniki. To jeszcze nie wszystko. Z diety wykluczyć należy także produkty przetworzone, które zawierają dużo soli. Sól gorzka oraz soda oczyszczona również są zabronione.

Używki w diecie Gersona
Metoda Gersona z założenia bazuje na produktach zdrowych, ekologicznych, nieprzetworzonych. Dieta ma dostarczać organizmowi wyłącznie wartościowych składników odżywczych. To tłumaczy, dlaczego dieta Gersona eliminuje wszelkie używki. Zabroniona jest nikotyna oraz alkohol. Również kofeina powinna zostać wykluczona, zatem, stosując dietę Gersona musimy zrezygnować z kawy, herbaty, napojów energetyzujących i wszelkich innych produktów ją zawierającyc. Choć na początku może to być trudne, efekty będą na pewno zadowalające.

Produkty wykluczone
Nie tylko szeroko pojęte używki i sól należą do produktów zabronionych, jeśli chcemy, aby dieta Gersona zadziałała. Jest ponadto wiele produktów spożywczych, które także trzeba wyeliminować z diety. Przede wszystkim ze względu na ich znikomą albo wręcz żadną wartość dla naszego organizmu. Zdecydowanie trzeba zrezygnować z cukru, słodyczy oraz wszelkich produktów, w których można znaleźć choć odrobinę cukru. Produkty puszkowane, mrożone, grzyby, kiełki (z powodu szkodliwych aminokwasów), ogórki (dużo sodu), zupy w proszku, orzechy (wysoka zawartość tłuszczu) oraz wszystko, co wędzone to kolejne ważne pozycje na liście produktów zabronionych podczas stosowania metody Gersona.