Koszyk 0
0.00

Blog

Dieta Gersona – efekty


Metoda Gersona, bazująca na wysokojakościowych warzywach i owocach, zwłaszcza w formie świeżych soków, opracowana przez Maxa Gersona już w pierwszej połowie XX wieku ma do dzisiaj wielu zwolenników. Dieta Gersona ma pomagać w leczeniu nowotworów (przede wszystkim zastępować wyniszczającą organizm chemię), może także być pomocna w leczenie chorób przewlekłych.

Terapia Gersona i jej skuteczność
Terapię dr Gerona zalicza się niestety do metod, których póki co współczesna nauka nie potwierdziła. Warto jednak podkreślić, że w National Center for Biotechnology Information znaleźć można także i dziś opracowanie na temat chorego na czerniak, który po zastosowaniu terapii Gersona przeżył aż 5 lat. To więcej niż w przypadku stosowania innej walki z tym nowotworem. Niestety badanie przeprowadzono w sposób mało profesjonalny, dlatego nie może być taktowane jako dowód skuteczności terapii Gersona.

Sam dr Gerson stosował swoją terapię z sukcesami w Teksasie. Z udostępnianych przez niego danych wynika, że udało mu się w tym czasie wyleczyć ponad 50 chorych na różne rodzaje nowotworów, w tym nawet czerniaka albo nieoperacyjnego raka jajnika. Bardzo optymistycznie wyglądają także dane dotyczące leczenia raka, które udostępnia Instytut Gersona w San Diego.

Dieta Gersona jako dieta oczyszczająca
Osoby zainteresowane terapią Gersona mogą albo udać się do słynnej kliniki w Meksyku albo spróbować samodzielnie wdrożyć zasady diety w codziennym życiu. W tym drugim przypadku można także uzyskać dobre efekty. Dieta Gersona opiera się wyłącznie na zdrowych produktach, co w praktyce oznacza, że pomaga ona uporać się ze szkodliwymi toksynami, które prowadzenie do osłabienia efektywności naszego układu immunologicznego. Zważywszy na fakt, że dieta pomaga oczyścić organizm, można założyć, że faktycznie może zapobiegać powstawaniu groźnych nowotworów. Dieta dość szybko przynosi efekty. Właściwie już po dwóch tygodniach jej stosowania (tyle zresztą wynosi minimalna długość pobytu w klinice w Meksyku) można zauważyć efekty. Ze względu na fakt, że metoda Gersona bazuje jedynie na zdrowych produktach, a przy tym wiąże się z wykluczaniem cukru, alkoholu i nikotyny, może być z powodzeniem stosowana przez osoby w różnym wieku. Aby jednak dieta mogła przynieść efekty, trzeba pamiętać o odpowiednim przygotowywaniu soków – jest do tego nieodzowna profesjonalna wyciskarka. Sok z wyciskarki jest bogaty w dobroczynne dla naszego organizmu enzymy, ma bogaty smak i zawierają więcej wartościowych substancji odżywczych.