Koszyk 0
0.00

Blog

Dieta paleo


Szczupła sylwetka i zadbane ciało wciąż są na topie, dlatego nieustannie poszukujemy coraz nowszych diet, które mają sprawić że będziemy zdrowi i atrakcyjni. Jedną z modnych obecnie diet jest dieta paleo. Dieta ta w swoich zasadach nawiązuje do czasów prehistorycznych, starając się w codziennych jadłospisach choć po części odzwierciedlać sposób odżywiania się naszych przodków. Na próżno więc szukać tutaj chudych jogurtów czy owsianki. Człowiek pierwotny żywił się tym co upolował, bądź znalazł.

Dieta paleolityczna w głównej mierze składa się więc z różnego rodzaju mięs, warzyw i owoców, ziół, miodu i orzechów. Nie ma w niej miejsca na mleko i jego przetwory, zboża, nasiona roślin strączkowych, ziemniaki oraz produkty z dodatkiem rafinowanego cukru czy wysoko przetworzone półprodukty. Dieta naszych przodków opierała się oczywiście o mięsa dzikich zwierząt oraz roślinność, którą można było znaleźć w lasach czy na łąkach. Nie mniej jednak współcześnie mamy możliwość choć w ułamku odtworzyć ten najprostszy z możliwych sposób żywienia. Dzięki powrotowi do diety sprzed wieków mamy według jej autora szansę powrócić do naturalnie zaplanowanego nam sposobu żywienia, co ma oczywiście korzystnie wpłynąć na stan naszego ciała.

Dieta paleo przyczynia się do spadku wagi przy jednoczesnym uczuciu sytości, które jest tak ważnym elementem udanej diety. Współczesna dieta paleo to przede wszystkim stawianie na maksymalną naturalność naszego pożywienia. Przede wszystkim chcąc odżywiać się w stylu paleo musimy zwracać uwagę na to by na naszym stole nie pojawiały się produkty przetworzone. Powinniśmy jadać jak najwięcej prostych posiłków, skomponowanych z jak najbardziej naturalnych produktów. Jak każda dieta, również dieta paleo ma swoje mankamenty. Dlatego tak ważne jest by przed zastosowaniem zarówno diety paleo, jak i każdej innej, najpierw skorzystać z porady specjalisty i wykonać stosowne badania, które pozwolą stwierdzić czy nasz stan zdrowia pozwala na wprowadzenie drastycznych zmian w codziennym jadłospisie.