Koszyk 0
0.00

Blog

Higiena w trakcie urlopu


Należy wiedzieć, że higiena jest bardzo ważna, ponieważ na urlopie często korzystamy ze wspólnego prysznica, publicznych kąpielisk czy toalet. Sprawa staje się jeszcze bardziej paląca, gdy w czasie urlopu pojawi się miesiączka. Niestety nie zawsze mamy warunki, aby w każdej chwili skorzystać z prysznica. Oto proste zasady higieny intymnej w trakcie urlopu:

1). Bieżąca woda – okolice intymne należy myć pod prysznicem, najlepiej dwa razy dziennie. Nie wolno jednak podmywać się gąbka ani myjką, bo to siedlisko chorobotwórczych bakterii. Ważny jest kierunek: zawsze się myjemy od pochwy w stronę odbytu.

2). Czyste ręce – na skórze dłoni znajdują się ogromne ilości bakterii, które mogą powodować dyskomfort lub rozwój infekcji układu moczowo-płciowego. Dlatego myj dokładnie ręce przed przystąpieniem do higieny miejsc intymnych.

3). Własny ręcznik – po każdym myciu trzeba dokładnie, ale delikatnie osuszyć okolice intymne. Warto mieć oddzielny mały ręcznik specjalnie do tych miejsc. Najlepiej wziąć ich z domu spory zapas: przyda się nowy, gdy poprzedni upadnie na posadzkę w łazience.

4). Naturalne tkaniny – skóra nie może oddychać w bieliźnie w włókien sztucznych. Najlepsza jest bawełna. Zrezygnuj ze stringów, które uciskają krocze i przyczyniają się do przenoszenia bakterii w okolice intymne. A na noc wybierz lepiej koszulę nocną, a nie śpij w bieliźnie czy obcisłej piżamie.

5). Płyn o odpowiednim pH – tradycyjne, zasadowe mydło warto zamienić na specjalny preparat. Takie są żele do higieny intymnej, które mają odczyn zbliżony do tego w pochwie, czyli pH 5, 5.

6). Zapas mokrych chusteczek – sprawdzą się w podróży i podczas całodniowych wycieczek. Idealne w trakcie miesiączki. Dzięki nim można zadbać o higienę w sytuacji, kiedy nie mamy dostępu do prysznica.

7). Częsta zmiana podpasek – to bardzo ważne na wakacjach, zwłaszcza kiedy temperatura na zewnątrz osiąga wysokie wartości. Jeżeli używasz tamponu w czasie kąpieli, po wyjściu z basenu wymień go na nowy albo wybierz podpaskę.

Więcej na ten temat znajdziesz pod tym linkiem https://www.castorama.pl/gazetka-i-katalogi/katalog-lazienki-2015