Koszyk 0
0.00

Blog

Komary w Polsce – Jak je skutecznie zwalczać?


Prawie nikt nie lubi dręczących i uporczywych w atakach komarów. Szczególnie w wakacje, kiedy swobodnie odpoczywamy np. na łące, w lesie lub nad jeziorem atakują nas te żarłoczne owady. Nie jest też przyjemnym uczuciem, kiedy pojawią się w naszym domu. Opowiedzmy trochę o zwyczajach komarów, których gatunki występują w Polsce.

W Polsce występuje 50 gatunków komarów, z czego na świecie jest ich łącznie około 3, 5 tysiąca. W naszym kraju najczęściej ataki przeprowadzają żarłoczne samice komara brzęczącego. Wyczuwają one swoje ofiary za pomocą specjalnych receptorów. Komary posiadają wyjątkową właściwość polegającą na tym, iż lokalizują obiekty o temperaturze wyższej od otoczenia oraz potrafią wyczuć wydychany przez ludzi dwutlenek węgla.

Te kąśliwe owady nie muszą przebywać wokół człowieka aby go odnaleźć, ponieważ swoją ofiarę potrafią namierzyć z odległości nawet kilkuset metrów. Najważniejszym pożywieniem dla komara jest krew, dzięki której mogą się szybko rozwijać, a w dodatku bez tego płynu ustrojowego z ich jaj nie powstaną larwy. Żarłoczne i bardziej agresywne samice żyją przeważnie 2 miesiące, a samce tylko do kilku dni (pomimo tak krótkiego życia potrafią nas w tym czasie ukąsić 5-7 razy. Kiedy komar nakłuwa naszą skórę, to wstrzykuje wtedy w krew odrobinę śliny.

Ślina ta zawiera w sobie toksyczne związki, które powodują u nas swędzenie, zaczerwienienie i ból. Komary w Polsce są generalnie nie groźne i po za tymi objawami nic nam nie powinno grozić z ich strony. Gatunki komarów występujących w Polsce nie przenoszą chorób zakaźnych np. cholery.

Jak skutecznie zwalczać komary i muchy?

Lampy owadobójcze rażące MOEL

lampa owadobójcza rażąca moel

Lampy owadobójcze GEKO MOEL

lampa owadobójcza rażąca geko moel

Gdzie kupić lampy owadobójcze?

Sklep Higieniczny.pl
ul. Aleksandra Ostrowskiego 30
53-238 Wrocław
Tel. 733 888 555