Koszyk 0
0.00

Blog

Max Gerson – twórca słynnej terapii


Każdy, kto interesuje się szeroko pojętą medycyną naturalną, słyszał chyba o terapii Gersona, która ma przynosić doskonałe efekty w walce z wieloma chorobami cywilizacyjnymi, w tym także z rakiem. Dieta Gersona często traktowana jest przez chorych na raka jako ostatnia deska ratunku. Choćby z tego względu warto przybliżyć nieco postać samego Gersona, jak również główne założenia jego teorii.

Kim był Max Gerson?
Max Gerson urodził wie w Wągrowcu w roku 1881. Pochodził z rodziny żydowskiej. Już w latach młodości Gerson interesował się medycyną naturalną, co czego przyczynił się fakt, że cierpiał na uporczywe migreny. Ostatecznie lekarz, szukając pomocy dla siebie, postanowił wypróbować dietę bazującą na sokach, warzywach i owocach, wykluczająca sód i wszelkie produkty przetworzone. Sukcesy zachęciły Gersona do wypróbowania swojej metody także i na pacjentach, co zapewniło mu międzynarodowa sławę. W roku 1933 Gerson zmuszony był wraz z rodziną wyemigrować z Niemiec. Powodem były coraz większe prześladowania ludności żydowskiej. Ostatecznie w roku 1936 doktor Gerson dotarł do Nowego Jorku.

Działalność doktora Gersona w USA
W Stanach Zjednoczonych Gerson od samego początku starał się wykorzystywać opracowaną przez siebie terapię do leczenia raka. W roku 1946 doktor przedłożył nawet Komisji Senackiej zajmującej się walką z rakiem dokumentację ze stosowania swojej terapii. W tym także materiały z przesłuchania kilku osób wyleczonych właśnie dzięki terapii Gersona. Mimo to terapia Gersona nie została włączona w poczet uznawanych metod leczenia nowotworów. Gerson nie poddał się. W roku 1955 doktor spisał szczegółowe zasady swojej terapii w książce ”A Cancer Therapy Results of Fifty Cases”, która rozpropagowana została po jego śmierci w 1956 roku przez wolontariuszy (byłych pacjentów Gersona, których udało się wyleczyć). Ich wiarę w skuteczność metody doktora w leczeniu nowotworów i chorób przewlekłych podzielała także jego córka Charlotte Gerson, która po jego śmieci założyła Gerson Institute w San Diego. Niedługo po tym powstała także klinika w Meksyku, gdzie wykorzystuje się terapię Gersona. Dotychczas terapia stosowana jest bardzo często przez osoby, dla których tzw. cud terapii Gersona to ostatnia szansa na wyleczenie nowotworu.