Koszyk 0
0.00

Blog

Przygotowanie soków w diecie Gersona


Świeże soki warzywno-owocowe to właściwie podstawa metody Gersona Mają one nie tylko stymulować wydalanie toksyn z organizmu, ale także maksymalnie odżywiać organizm. To dlatego tak ważne jest, aby soki w trakcie terapii Gersona przygotowywane były wyłącznie z jarzyn i owoców, które pochodzą z upraw ekologicznych. Tylko takie produkty mogą dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Nie tylko same składniki są ważne. Ogromne znacznie ma także właściwe przygotowywanie soków.

Sokowirówka a wytwarzanie soku
W warunkach domowych soki wytwarzamy zwykle za pomocą sokowirówek albo wyciskarek. Warto zastanowić się, które z tych rozwiązań jest lepsze, gdy w grę wchodzi terapia Gersona. Sokowirówka to urządzenie stosunkowo przystępne cenowo. Z jego pomocą jednak niemożliwe jest wytworzenie soku o właściwościach leczniczych. Dlaczego? W soku pochodzących z sokowirówki na skutek przecinania owoców i warzyw nożami ze stali nierdzewnej dochodzi do unieczynnienia żelaza oraz wielu innych wartościowych składników. W trakcie wytwarzania soku z użyciem kilku tysięcy obrotów na minutę dochodzi niestety już w trakcie pracy sokowirówki do pewnego utleniania soku, co w praktyce oznacza, że jego wartości odżywcze są po prostu znikome. W wyniku intensywnej pracy sokowirówki dochodzi do podwyższenia temperatury. Z tego względu pozyskanie wartościowego zielonego soku (szczególnie cenionego) ze delikatnego szpinaku, botwinki, pokrzywy, szczawiu itd., jest właściwie niemożliwe.

Wyciskarka to lepszy wybór!
Nowoczesna wyciskarka do soku to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż sokowirówka, jeśli zależy nam, aby stosowane w trakcie terapii Gersona soki były faktycznie skuteczne i pomogły w odtruciu organizmu. Dlaczego właśnie wyciskarki? Są to urządzenia wolnoobrotowe, które pozwalają na wyciśnięcie soku w pięknym kolorze i zapachu, w którym znajduje się mnóstwo wartościowych enzymów i innych substancji. Ponieważ z pomocą wyciskarek wytwarza się soki z całych owoców i warzyw, dostarczają nam one więcej składników odżywczych niż owoce i warzywa spożywane w sposób tradycyjny. Oczywiście, jeśli zależy na tym, by sok pozyskiwany z wyciskarki był naprawdę świetnej jakości, warto zainwestować w urządzenia faktycznie niezawodne. Osobom chcącym przetestować metodę Gersona można polecić m.in. innowacyjne dwuślimakowe wyciskarki Kuvings, które nie przypadkiem zaliczają się do najlepiej ocenianych przez specjalistów oraz konsumentów urządzeń tego rodzaju.